Kaip galiu apsaugoti savo svetainę nuo įsilaužėlių?
Šiame straipsnyje jums pateiksime keletą patarimų, kuriuos turėtumėte sekti, kad būtumėte kuo labiau apsaugoti nuo užpuolikų.
Yra keletas labai svarbių patarimų, kurių turėtų laikytis bet kuris svetainių glaudimo naudojimo vartotojas, kad geriau apsisaugotų nuo blogų ketinimų turinčių žmonių ir robotų atakų.
-
Naudokite sudėtingas ir unikalias slaptažodžius visiems savo account'ams. Išsaugokite šiuos slaptažodžius saugioje aplinkoje, pageidautina, naudodami nemokamą slaptažodžių tvarkyklę, tokią kaip KeePass. Neleiskite, kad kiti žmonės sužinotų jūsų slaptažodžius, nepriklausomai nuo aplinkybių.
-
Įsitikinkite, kad įrenginys, iš kurio prisijungiate prie hostingo paskyros, kontrolės skydelio (cPanel, Plesk, Webuzo ir kt.), el. pašto adresų ar svetainės administravimo skydelio turi įdiegtą ir įjungtą ugniasienę bei atnaujintą antivirusinę programą. Tai padeda užkirsti kelią įrenginio užkrėtimui ir duomenų, prie kurių turite prieigą, kompromitavimui.
-
Neteisingai nustatytos leidimų direktorijoms ir failams svetainėje kelia didelę riziką. Niekada nenaudokite leidimų 777 failams ar direktorijoms. Teisingi leidimai paprastai yra 755 direktorijoms ir 644 failams. Leidimai 777 gali suteikti neleistiną prieigą įsilaužėliams ar robotams, išnaudojant jų pažeidžiamumus.
-
Jei turite kontaktines formas, registracijos ar paskyros kūrimo formas svetainėje, jas reikia apsaugoti diegiant saugumo įskiepius, tokius kaip CAPTCHA arba reCAPTCHA. Šios priemonės užkerta kelią robotams generuoti SPAM per formas.
-
Skriptuose, programose, temose ir moduliuose, kurie nėra atnaujinti, kyla didelė rizika svetainės saugumui. Pažeidžiamumai, kuriuos kūrėjai ištaiso per atnaujinimus, gali būti išnaudoti, jei jie nebus taikomi laiku. Užtikrinkite, kad svetainė visada būtų atnaujinta su naujausiomis versijomis.
-
Šalinti nedelsiant skriptus, modulius ar temas, kurie nebenaudojami. Jie dažnai pamirštami, negauna reikiamos priežiūros ir gali tapti pažeidžiamumų šaltiniu.
-
Neverkite niekada piratinės (nulled) programinės įrangos. Jos dažnai lydi tyčia įdiegtos pažeidžiamybės, kurios gali būti lengvai išnaudojamos po įdiegimo.